Hakkımızda

Hakkımızda

Savunma sanayi alanında küresel rekabet gücüne ulaşma hedefinde olan İPA SAVUNMA SİSTEMLERİ, 2009 yılında kurulmuş ve sektöründe global lider markalar ile başarılı anlaşmalara imza atarak, ülkemiz savunma sanayisinde önemli bir yer edinmiştir. Başta devlet kurum ve kuruluşları olmak üzere özel sektörün de ihtiyaçlarına cevap veren geniş ürün gamı ile ülke menfaati odaklı stratejik başarı haritasını oluşturmuştur.

Başarısını kurulduğu tarihten itibaren müşteri odaklı, dinamik ve profesyonel kadrosu ile modern pazar yaklaşımına borçlu olan İPA SAVUNMA SİSTEMLERİ, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne, Güvenlik Güçlerine; en yeni ve ileri teknoloji ile hizmet sağlamış olmasını, başarı ile tamamladığı projeleri sayesinde tescillemiştir.

Özel sektöre ait ihtiyaçların hızla artmakta ve gelişmekte olduğunun farkındalığı ile birlikte sosyal sorumluluğunu da taşıyan firmamız, bankalardan özel çevirili alanlara, halkın yoğun şekilde bulunduğu mekanlara kadar, koruma-izleme-korunma-denetleme-güvenlik ve kayıt altına alma gibi duyarlı konularda da hizmet vermeye devam etmektedir.

Misyonumuz gereği; Ülkemiz savunması ve savunma sanayi için en üst düzeyde milli katkı ile teknoloji odaklı hizmet ve çözümler üreterek dışa bağımlılığı asgari düzeye indirmek, Güvenlik güçlerine ve Türk Silahlı Kuvvetlerine Mekatronik ve Yazılım ağırlıklı teknolojilere dayalı faydalı ürünler kazandırmak için AR-GE alt yapısını oluşturmuş ve milli gelirle ile üretilmiş ürünler sayesinde ülke ekonomisine global bazda katkı sağlamak ve ülkemizi faaliyet alanımızda rekabetçi konuma taşıyabilmek için çalışmalarına hız vermiştir.

Bu bağlamda ODTÜ Teknokent ve Cumhuriyet Üniversitesi Teknokent’te yerleşik AR-GE Departmanları ile başlatmış olduğu çalışmalarda yazılım ağırlıklı yeni teknolojiler üreterek ülke ekonomisine ve savunma sanayisine katkıda bulunmaktadır.

Firmamız bilime ve bilgiye verdiği önem neticesinde gerçekleştirmiş olduğu Ar-Ge çalışmaları için Ulusal ve Uluslararası bazda alanlarında öncü olan Üniversite ve Akademisyenler ile işbirliği yapmaktadır.

Ar-Ge çalışmalarımız sonucu ortaya çıkan prototip ürünlerimizin fabrikasyonunu yapmak amacı ile kurulan üretim parkurumuz faaliyete geçirilmiştir.